Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sabzevarfa/domains/sabzevarfarhang.com/public_html/funcs.php on line 3
بیست و دومین سمینار جبر ایران درتربیت معلم سبزوار: سبزوار فرهنگ

بیست و دومین سمینار جبر ایران درتربیت معلم سبزوار


6 بهمن 1390
22
1980
بیست و دومین سمینار جبر ایران درتربیت معلم سبزوار

بیست و دومین سمینار جبر ایران درتربیت معلم سبزوار برگزار می شود


بیست و دومین سمینار جبر ایران از یازدهم بهمن ماه با حضور استادان، دانش‌پژوهان، دانشجویان و محققان علم جبر به مدت سه روز در دانشگاه تربیت معلم سبزوار برگزار می‌شود.
بیست و دومین سمینار جبر ایران از یازدهم بهمن ماه با حضور استادان، دانش‌پژوهان، دانشجویان و محققان علم جبر به مدت سه روز در دانشگاه تربیت معلم سبزوار برگزار می‌شود.

 دبیر بیست و دومین سمینار جبر ایران ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این سمینار با حمایت انجمن ریاضی ایران و به همت دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه تربیت معلم سبزوار از یازدهم بهمن ماه سال جاری به مدت سه روز در محل تالار استاد محمدتقی شریعتی دانشگاه تربیت معلم سبزوار برگزار می‌شود.

علی‌اکبر استاجی به نمایش گذاشتن بهترین و آخرین دستاوردهای علمی توسط استادان و دانشجویان محقق این حوزه، ایجاد زمینه و گام موثر در راه خدمت به دانش پژوهان و فرهیختگان ریاضیات، استفاده از هم‌اندیشی و آگاهی از تلاش‌های همکاران و ایجاد زمینه  رشد و بالندگی بیش از پیش ریاضیات در سایه کوشش‌های مستمر نخبگان را از جمله اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد.

وی ادامه داد: بیش از 200 مقاله به دبیرخانه این همایش از سراسر ایران اسلامی و پنج کشور خارجی ارسال شده است که از این تعداد 80 مقاله برای سخنرانی انتخاب شده است و حدود 28 مقاله نیز به صورت پوستر انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه در این همایش از پنج سخنران ویژه دعوت به عمل آمده است، تصریح کرد: حدود 380 نفر در سایت این سمینار ثبت‌نام کرده‌اند.

معاون اداری و مالی دانشگاه تربیت معلم سبزوار نیز با اشاره به حضور مهدی‌نژاد معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این سمینار، نظریه گروه‌ها، نظریه حلقه‌ها و مدل‌ها و نیز نظریه ساختارهای جبری را از جمله محورهای عمده ارائه مقاله این سمینار برشمرد.

استاجی برگزاری کارگاه‌های جبر جامع، زی پرشین و مکعب روبیک را از دیگر برنامه‌های این همایش عنوان کرد.

جبر شاخه‌ای از علم ریاضیات است که به مطالعه ساختار و کمیت می‌پردازد.

در جبر از نشانه‌ها و معادلات برای نشان‌دادن ارتباط بین مفاهیم جبری استفاده می‌کنند. متغیرها و ثابت‌های مختلفی در روابط جبری وارد می‌شود و طبق اصول خاصی که برای هر کدام از انواع این معادلات مقرر شده مقادیر متغیرها به دست می‌آید. می‌توان جبر را تعمیم و تجریدی از حساب دانست که در آن بر خلاف حساب عملیاتی مانند جمع و ضرب نه بر اعداد بلکه بر نمادها انجام می‌گیرد. جبر در کنار آنالیز و هندسه یکی از سه شاخه اصلی ریاضیات است. علم جبر نخستین بار از مشرق‌زمین شروع شد و دانشمندانی چون خوارزمی و غیاث‌الدین جمشید کاشانی در این علم تاثیرگذار بودند.

منبع:فارس

:: نظرات :: /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
22 نظر در صف تاييد است.

مراسم 16 آذر که توسط انجمن های علمی و کانونهای فرهنگی هنری و اجتماعی دانشگاه حکیم برگذار شده را چگونه ارزیابی می کنید؟