Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sabzevarfa/domains/sabzevarfarhang.com/public_html/funcs.php on line 3
بازدید پدر طبیعت ایران از باغ ایرانی سبزوار: سبزوار فرهنگ

بازدید پدر طبیعت ایران از باغ ایرانی سبزوار


3 مرداد 1391
0
1814

صبح امروز، دکتر بسکی پدر طبیعت ایران به همراه شهردار، دادستان و جمعی از مدیران شهرستان از فضاهای سبز و محل اجرای باغ ایرانی فدک سبزوار بازدید کردند. به نقل از روابط عمومی شهرداری سبزوار، حسین مقصودی در حاشیه این بازدید گفت: در بازدیدهایی که از فضای سبز شهری و باغ ایرانی فدک صورت گرفت، دکتر بسکی از تحولات یکساله اخیر در توسعه و بهسازی فضای سبز و مبلمان شهری سبزوار ابراز خرسندی نمود.

وی به سفارشات قابل توجه پدر طبیعت ایران در بازدید امروز از باغ ۱۲ هکتاری باغ ایرانی جهت کاشت و نوع درختان مثمر و غیر مثمر این باغ اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا مقرر گردید در آینده ای نزدیک شهردار و جمعی از کارشناسان شهرداری جهت بازدید از حوزه باغات دکتر به منطقه شمال کشور سفر کنند.

شهردار سبزوار از پیشنهاد احداث پارک ۱۵۰ تا ۲۰۰ هکتاری در محدوده شهرستان سبزوار جهت گسترش فضاهای سبز توسط شخص دکتر بسکی نیز خبر داد و گفت: با بررسی همه جوانب و موافقت با این پیشنهاد، مقرر شد نوع و خرید درختان این پارک بر عهده دکتر بسکی و نگهداری از درختان برعهده شهرداری سبزوار باشد.

وی به مکان یابی و جانمایی ۳ نقطه شهر جهت احداث این پارک بزرگ نیز اشاره کرد و افزود: فعلا بهترین مکان برای احداث این پارک، شمال خیابان رازی مشهور به اراضی ۲۱۱ هکتاری در نظر گرفته شد.

مقصودی با اظهار اینکه سال گذشته اراضی این منطقه با همکاری دادستان از دست زمین خواران پس گرفته شد، خواستار مساعدت و همراهی همه مسئولان شهرستان و نمایندگان مردم سبزوار در مجلس برای به تملک درآمدن این ارضی به شهرداری جهت احداث این پارک شد.

شهردار سبزوار گفت: در صورت تحقق این امر، قطعا در آینده ای نزدیک سبزوار تبدیل به شهر سبزه زار خواهد شد.

:: نظرات :: /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

مراسم 16 آذر که توسط انجمن های علمی و کانونهای فرهنگی هنری و اجتماعی دانشگاه حکیم برگذار شده را چگونه ارزیابی می کنید؟