Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sabzevarfa/domains/sabzevarfarhang.com/public_html/funcs.php on line 3
انتخابات شورای دانش آموزی مدارس سبزوار آغازشد: سبزوار فرهنگ

انتخابات شورای دانش آموزی مدارس سبزوار آغازشد


3 آبان 1389
23
4498
انتخابات شورای دانش آموزی مدارس سبزوار آغازشد

انتخابات شورای دانش آموزی که متشکل از 48هزار دانش آموز می باشند امروز3آبان ماه کارخود را آغاز کرد 


.48هزار دانش آموز در انتخابات شورای مدارس امسال شرکت کردند.از این میان متناسب با جمعیت دانش آموزان مدارس تنها 10تا12 فرد به عنوان اعضای شورای دانش آموزی انتخاب می شوند.این افراد به عنوان مجمع مشاورین مدیریت آموزش وپرورش  می باشند که مدت یک سال فعالیت می کنند

معاون استاندار و فرماندار شهرستان سبزوار ظهر امروز در مراسم نمادين آغاز انتخابات شوراهاي دانش‌آموزي كه با حضور مسئولان شهرستان سبزوار در دبيرستان دخترانه گوهرشاد اين شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در گذشته انتخابات نبود و اگر هم انتخاباتي بود به صورت تشريفاتي و صوري انجام مي‌گرفت

قاسم شعباني افزود: همه اركان نظام جمهوري اسلامي و قدرت‌هاي آن، برخاسته از آراي مردم است و اگر استكبار جهاني نمي‌توانند انقلاب اسلامي را سرنگون كنند به‌خاطر حضور پرشور مردم در صحنه است.

وي خاطرنشان كرد: دانش‌آموزان در اين انتخابات مشاركت در كارهاي گروهي را تمرين و خود را براي حضور در آينده و پذيرش مسئوليت‌هاي سنگين آماده مي‌كنند و اين انتخابات به منزله تسريع و بهتر انجام شدن امور دانش‌آموزان در مدارس با كمك نمايندگان و اعضاي شوراي هر مدرسه است.

وي به نام اين دبيرستان اشاره كرد و اظهار داشت: نام گوهرشاد در تاريخ به عنوان يك بانوي نيكوكار و معتقد ثبت شده است و مسجد گوهرشاد يكي از مكان‌هاي مقدس و مورد احترام همه شيعيان و ارادتمندان به ائمه اطهار است.

شعباني بابيان اينكه نام كساني كه كار خير و نيكو انجام مي‌دهند ماندگار است، ادامه داد: خيرين در كشور پيشگام بودند و تقريبا يك سوم مدارس و آموزشگاه‌ها توسط خيرين ساخته شده است.

مدير آموزش و پرورش سبزوار نيز در اين مراسم انتخابات شوراي دانش‌آموزي را يك تمرين سياسي و اجتماعي عنوان كرد و گفت: اين انتخابات زمينه حضور دانش‌آموزان در عرصه‌هاي مختلف را فراهم مي‌آورد و دانش‌آموزان با فعاليت‌هاي اجتماعي، گروهي آشنا مي‌شوند.

قدرت‌الله راه‌چمني تحكيم ارزش‌ها و باورهاي ديني و آموزه‌هاي سياسي و اجتماعي در بين دانش‌آموزان، تكريم شخصيت دانش‌آموزان و تقويت خودباوري و اعتماد به نفس آن‌ها، توجه عملي به مطالبات و خواسته‌هاي دانش‌‌آموزان در چارچوب آئين‌نامه آموزشگاه و توسعه و گسترش فعاليت‌هاي گروهي دانش‌آموزان را از جمله اهداف اين انتخابات عنوان كرد.

وي افزود: اين شورا مي‌تواند مشاركت دانش‌آموزان در امور مربوط به مسائل آموزشي و پرورشي و ارتباط صحيح و مستقيم بين دانش‌آموزان و اولياء مدرسه را فراهم كند.

راه‌چمني اظهار داشت: اعضاي شوراي دانش‌آموزي بايد يك برنامه مدون اجرايي، خلاق و نوآور داشته باشند و بستر لازم را براي جذب دانش آموزان در همه عرصه‌هاي مختلف را فراهم كنند.

وي ادامه داد: شوراي دانش‌آموزي نقش مهمي در تصميم‌گيري ايفا مي‌كند و اعضاي آن بايد به تحقيق علمي متكي باشند و روحيه مسئوليت‌پذيري و توان ايجاد ارتباط با ديگران را داشته باشند.

 کارشناس فعاليت‌ها و شوراي دانش آموزي شهرستان سبزوار رمضانعلي حدادنيا با بيان اينكه منتخبان اين دوره در يك انتخاب ديگر براي مجلس دانش‌آموزي شركت مي‌كنند، افزود: نمايندگان مجلس شوراي دانش‌آموزي از كل شهرستان‌ها و براي دو سال فعاليت مي‌كنند.

وي ادامه داد: كار شوراي دانش‌آموزي بيشتر جنبه مشاركتي دارد و دانش‌آموزان را در زمينه‌هاي فرهنگي، آموزشي، علمي و هنري كمك و راهنمايي مي‌كنند.

:: نظرات :: /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
23 نظر در صف تاييد است.

مراسم 16 آذر که توسط انجمن های علمی و کانونهای فرهنگی هنری و اجتماعی دانشگاه حکیم برگذار شده را چگونه ارزیابی می کنید؟