Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sabzevarfa/domains/sabzevarfarhang.com/public_html/funcs.php on line 3
یادواره شهدای دبیرستان ابن یمین برگزار شد: سبزوار فرهنگ

یادواره شهدای دبیرستان ابن یمین برگزار شد


21 ارديبهشت 1392
19
1233
یادواره ۴۳ شهید دبیرستان ابن یمین سبزوار با عنوان "جاودانه های ابن یمین" در حسینیه ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این شهرستان برگزار شد.

در این یادواره جمعی از خانواده معظم شاهد و ایثارگر، برخی مسئولان و دانش آموزان بسیجی حضور داشتند.

یکی از هم رزمان شهدا و راویان دفاع مقدس در این مراسم گفت: در انتقال درس‌های دفاع مقدس که در سایه فداکاری‌ها تحمل سختی‌ها، اسارت‌ها و شهادت‌ها بدست امده ضعیف عمل کرده‌ایم.

«علیرضا دلبریان» با انتقاد از نحوه نمایش رسانه‌ها از رزمندگان، شهدا و دفاع مقدس افزود: متأسفانه جنگ هشت ساله به هیچ وجه عقلانی تحلیل نشده است.

وی با بیان اینکه شهدا را به عنوان انسان‌های دست نیافتی معرفی می‌کنند طوری که انگار از آسمان به زمین آمدند اظهار داشت: شهدا از زمین به آسمان رفتند جوانانی که به آن درجه رسیدند، تمرین کردند، تلاش کردند از رفاه طلبی، از لذات حرام، ازچرب و شیرین‌ها، برای خدا گذشتند.

وی با بیان خاطراتی از هم رزمان شهیدش یاد آنان را گرامی داشت و گفت: امروز هم می‌شود با الگو گرفتن از شهدا همانند آنان زندگی کرد.

این راوی دفاع مقدس با اظهار اینکه دشمن هزینه های گزافی می‌پردازد تا بین این تاریخ و زمان جنگ و دفاع مقدس خلأ ایجاد کند تا محافل این‌چنینی نباشد و جوانان به انحراف کشیده شوند افزود: آگاهی دادن به جوانان از جنگ و زندگی شهدا یک ضرورت است.

دلبریان به توطئه های دشمنان برعلیه نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: راه امروز ما همان راه شهدا یعنی ایستادگی و مقاومت است.

وی وظیفه نسل حاضر را مسئولیت پذیری دانست و گفت: هر کسی در هر مسئولیتی که هست بایستی کار خود را به درستی انجام دهد.

وی همچنین در آستانه انتخابات آرامش را نیاز کشور عنوان کرد و گفت: هر کسی در قبال رای خود مسئول است بنابراین انتخاب اصلح با ویژگی‌هایی که مقام معظم رهبری هم به آن تاکید داشتند را مدنظر قرار دهید.

وی پرهیز از اسراف و تجمل گرایی، استفاده از کالای داخلی و مسئولیت پذیری را از جمله مواردی دانست که موجب تحقق حماسه اقتصادی می‌شود.

مسئول برگزاری یادواره شهدای «جاودانه های ابن یمین» نیز در این مراسم معنوی گفت: متأسفانه کار کردن در خصوص شهدا را مربوط به قشر خاصی دانسته و در این زمینه شعارگونه و سطحی عمل کرده‌ایم.

حسین سدیدی با تاکید بر ضرورت آگاهی دادن به قشر دانش آموز و جوان جامعه در خصوص زندگی شهدا و دوران دفاع مقدس افزود: همه ما بایستی در زمینه انتقال و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس تلاش کنیم.

وی با اظهار اینکه دانش آموز ما شناخت از شهدا به عنوان الگو ندارد و در جستجوی الگوی عینی است ادامه داد: شهدای ما غریبند و این غربت به ضعیف کار کردن ما برمی گردد.

مدیر دبیرستان ابن یمین تصریح کرد: بایستی با آماده سازی محیط، شناسایی و انتقال راه شهدا آنان را به نسل حاضر معرفی کنیم.

سدیدی در خصوص برگزاری یادواره «جاودانه های ابن یمین» هم گفت: یک هفته قبل از برگزاری مراسم امروز هفته آشنایی با شهدا را با برنامه های متنوع در دبیرستان داشتیم.

وی برگزاری نمایشگاه تجسمی سنگر سازی، آشنایی با ادوات جنگی نمایشگاه عکس شهدا، دعوت از خانواده شهدا برای ارائه سخنرانی از زندگی شهدا در مراسم صبحگاه را از جمله برنامه های جنبی یادواره عنوان کرد.

مدیر دبیرستان ابن یمین با اشاره به قدمت ۵۵ ساله این دبیرستان گفت: در حال حاضر ۴۰۰ دانش آموز در این دبیرستان مشغول تحصیل هستند.

در این یادواره تندیس شهدا و جوائزی به رسم یادبود به خانواده شهدا اهدا شد. پخش کلیپ شهدا، قرائت اعلام انزجار بسیجیان و دانش آموزان بسیجی از هتک حرمت به صحابی رسول اکرم (ص) از جمله برنامه های این مراسم معنوی بود. /سبزوار پیام 
:: نظرات :: /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
19 نظر در صف تاييد است.

مراسم 16 آذر که توسط انجمن های علمی و کانونهای فرهنگی هنری و اجتماعی دانشگاه حکیم برگذار شده را چگونه ارزیابی می کنید؟